Polgári engedetlenségbe kezdtek egy kispesti gimnázium tanárai is
Ma és holnap tiltakoznak az alacsony pedagógusbérek miatt a két tanítási nyelvű gimnáziumban.
Ma és holnap tiltakoznak az alacsony pedagógusbérek miatt a két tanítási nyelvű gimnáziumban.
A budaörsi Illyés- és a fővárosi Kölcsey-gimnázium után a monori tankerület egyik általános iskolájának több pedagógusa is azt fontolgatja, hogy csatlakozik a szeptembertől tervezett polgári engedetlenségi akcióhoz.
Korábban többször is kérték Novák Katalint, hogy ne írja alá a tanárok sztrájkjogát erősen korlátozó törvényt. A köztársasági elnök mégis aláírta.
A családok érdekében kérik, hogy a köztársasági elnök ne írja alá a pedagógussztrájkot kiüresítő törvényt, amit a parlament már elfogadott.
Miután megtudták, hogy olyan javaslatot nyújtottak be a parlamentnek, mely az eddigiekhez képest jelentősen korlátozná a pedagógusok sztrájkjogát, együtt követelik annak visszavonását - osztotta meg a nyilatkozatukat a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ).
Azt szeretnék elérni, hogy ne egyszerre sztrájkoljanak országszerte, helyette sok helyen, sokféle megmozdulást terveznek.
A sztrájkjogról készítettek rövid videót a Toldy Ferenc Gimnázium tanárai.
Több dunaújvárosi környékbeli intézmény pedagógusai is csatlakoztak a határozatlan idejű sztrájkhoz. Erre az időre elvileg nem járna bér a dolgozóknak, de az önkormányzat a helyi óvoda fenntartójaként átvállalja a sztrájkoló dolgozók fizetését. Hasonló döntés született Miskolcon is.
Szerintük nincs minőségi oktatás megbecsült pedagógus és szülői felelősség nélkül, ezért összeszedtek pár fontos infót a március 16-ra tervezett munkabeszüntetéssel kapcsolatban.
Egyre több szakszervezet áll ki a pedagógus-érdekképviseletek mellett, így támogatják a sztrájkra készülő tanárokat.
Negyedik hete tartanak a polgári engedetlenségi akciók az iskolákban. Szerdán egy flashmobot is szerveztek Budapesten.
Ahol a gyermeked nem tudja leírni a nevét és elolvasni a szerelme levelét. Ahol nem tanul meg egy közösségben együttműködni és önállóan gondolkodni. El tudnál képzelni egy országot, ahol nincs jövő? Ilyen kérdések hangoznak el abban az alig kétperces videóban, amelyet a Freeszfe Egyesület készített. Arra kérik az embereket, hogy csatlakozzanak a március 16-i sztrájkhoz.
Hétfőn ismét több iskolában döntöttek úgy tanárok, hogy nem veszik fel a munkát. Negyedik hete tiltakoznak így az oktatásban dolgozók a kormány sztrájkrendelete ellen.
Az iskolákban is megszűntek a járványügyi korlátozások, ezért a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) azt követeli, azonnal vonják vissza a járványhelyzetre hivatkozva hozott sztrájkrendeletet. A szakszervezet közleményében az áll, hogy követelésüket még ma eljuttatják Orbán Viktornak.
A polgári engedetlenség már bejárt mindent a budapesti topgimnáziumoktól kezdve, a vidéki technikumokon és általános iskolákon át egészen az egyházi iskolákig. A szakszervezetek a tervek szerint ma bejelentik, pontosan milyen "kreatív" eszközökkel tiltakoznak majd március 16-tól.
Pécsen csütörtökön nagyjából ötszázan gyűltek össze a Barbakán téren, hogy kifejezzék szolidaritásukat a pedagógusok polgári engedetlenségi mozgalma mellett.
Nemsokára egy új klippel is jelentkeznek, most egy kis ízelítőt mutatnak abból, hogy mennyien állnak ki a pedagógusok mellett.
Szél Bernadett független országgyűlési képviselő írásbeli kérdésére válaszolt Kozma Ákos, az alapvető jogok biztosa.
Annak ellenére, hogy az iskolák titokban szervezték az összefogást ma több száz tanár állt ki a kormány sztrájkrendelete ellen.
A népszerű töritanár Facebookon tette közzé az iskolája nyilatkozatát.